Nabízené rostliny dělíme do kategorií

Nabídka rostlin a květin v zahradnictví Šťastný

balkonovky

Jsou to rostliny, které se ve své původní domovině  vyskytují, jako víceleté rostliny u nás jsou však většinou pěstovány jako jednoleté. Hlavním využitím je pěstování v nádobách na balkonech, v pergolách, altánech. Tradičním zástupcem balkonovek jsou Pelargonie, Surfinie, Sanvitalie, Bacopa. Péče o tyto rostliny v průběhu vegetace: Pravidelná zálivka s hnojivem, odstranění odkvetlých květů, sledování výskytu chorob a škůdců.

záhonové letničky

Tato skupina rostlin je vhodná pro výsadbu na záhony, ale i do misek a jiných nádob. Klasickými zástupci jsou Begonie- voskovky, afrikány, jiřiny. Péče o tuto skupinu rostlin je především dobře připravené výsadbové místo, dostatečná zálivka, a přihnojení během vegetace.Vždy je třeba dbát na správné stanoviště, stínomilným rostlinám dopřát stín, naopak plné sluníčko pro rostliny vyžadující slunné stanoviště.

zeleninová sadba

Dnes obliba vypěstované zeleniny na vlastní zahrádce opět stoupá. Základem dobrého výsledku je použití kvalitního výsadbového materiálu. Každé správné zahradnictví má vždy v sortimentu zeleninovou sadbu. Díky skleníkům jsme v zahradnictví schopni vypěstovat kvalitní materiál. Pro ty, co si chtějí rostliny vypěstovat od semínka, nabízíme kvalitní osivo. Pro dobrý pěstitelský výsledek je důležitá správná příprava půdy.

bylinky

Tuto skupinu rostlin nemusíme dlouze představovat. Snažíme se rozšiřovat námi nabízený sortiment bylinek. Bylinky rozdělujeme hlavně na ty, které v našich podmínkách přečkají zimu, a na bylinky, které u nás pěstujeme jako letničky. Klíčem k pěstování je správná zálivka, hnojení a v neposlední řadě způsob sklizně bylinek. Je pravidlem, že co chutná lidem, většinou chutná také škůdcům, proto je třeba věnovat pozornost monitoringu výskytu škůdců.

trvalky

Vhodným použitím trvalek lze na zahradě docílit efektu kvetoucí zahrady po celou sezonu. Trvalky se vystřídají v květu a díky široké paletě barev bude vždy na co koukat. Naší snahou je nabízet co největší sortiment pro různá stanoviště v době jejich atraktivity, tedy v době jejich květu. Správně zvolené stanoviště a dobrá příprava na zimu zajistí přezimování trvalek, a jejich dobrou kondici na následnou sezónu. 

traviny

Ozdobné traviny jsou vhodné do všech typů zahrad. Traviny mají rády propustné půdy. V sortimentu lze vybrat rostliny vhodné, do různých světelných podmínek. Krásný vzhled travin je umocněný u některých druhů celoročním zbarvením, jiné se vybarvují s příchodem podzimu. Jiné druhy jsou pěstovány pro jejich krásné květenství. Velkou výhodou je široký sortiment velikostí dospělých rostlin od několika centimetrů, až po 3m jedince.

okrasné stromy a keře

Nabízíme široký sortiment okrasných stromů a keřů. Listnaté, jehličnaté a stálezelené keře a stromy. Vybírat můžete z mnoho druhů, kultivarů a velikostí. Spolupracujeme s předními českými školkami a pěstiteli. Tato skupina rostlin nabízí nevyčerpatelné možnosti z hlediska stanoviště, barevného spektra květu a listu. Samozřejmostí je krásná vůně květů a nádherné podzimní zbarvení listů a dřeva.

ovocné stromy a drobné ovoce

Najdete u nás všechny druhy ovocných stromků, které se pěstují v našich klimatických podmínkách. Ovocné druhy, které vám nabízíme pocházejí ze školek v ČR. Odebíráme zboží od několika různých ovocných školek. Každá školka umí vyrobit v nejlepší kvalitě omezený sortiment rostlin, proto my vybíráme pouze to nejlepší z jejich produkce, tedy to nejlepší na trhu.